SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN MİNİKLERE MÜJDE! “SİHİRBAZ OZ”

2021 – 2022 sanat sezonunda birbirinden güzel eserleri seyirciyle buluşturan SAMDOB, minik seyircilerini unutmadı. Son hazırlıklarının yapıldığı “Sihirbaz Oz” çocuk oyunu, 3 – 13 – 17 ve 24 Kasım 2021 günleri Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek.

27 Ekim Çarşamba 2021, 17:05
SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN MİNİKLERE MÜJDE! “SİHİRBAZ OZ”
Abone Ol

Geleceğin seyircileri minikler için yeni bir çocuk oyununa ev sahipliği yapacak Samsun Devlet Opera ve Balesi “Sihirbaz Oz” eserinin ilk temsili 3 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 13.00’te Zehra Yıldız Salonunda sahneleyecek.
“Sihirbaz Oz” çocuk oyununun bestesi, şarkı sözleri ve metin uyarlaması Özlem Abacı’ya, müzik düzenlemesi Özgür Sevinç’e, rejisi Esra Tütüncüoğlu’na, koreografisi Özgün Barılı’ya, dekor tasarımı Filiz Dinç’e, kostüm tasarımı Gülnur Çağlayan Tuluk’a, ışık tasarımı ise Oğuz Murat Yılmaz’a ait. 
50 dakika süren, tek perdeli çocuk oyunu “Sihirbaz Oz”da, Dorothy’nin başından geçenler anlatılır. Kansas’taki evinde kendi halinde yaşayan Dorothy’nin hayatı, bir gece ansızın çıkan kasırganın evini çok uzaklardaki Oz diyarına taşımasıyla tamamen değişir. Aksilik bu ya, kasırga Dorothy’nin evini Oz diyarının en korkulan insanı Kötü Yürekli Cadı’nın evinin üstüne fırlatmıştır. Ne yapacağını bilemez halde evine dönmek için İyi Yürekli Cadı’dan yardım isteyen Dorothy, çıktığı bu serüvende onunla beraber yürüyecek dostlar edinir. Korkuluk, Teneke Adam ve Aslan ile birlikte Zümrütler Kenti’ne ulaşmaya çalışırken, Kötü Yürekli Cadı’nın onlar için hazırladığı tüm engelleri aşmaya çalışırlar. 
Kasım ayındaki ilk temsili 3 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 13.00’te gerçekleşecek olan “Sihirbaz Oz” çocuk oyunu 13 Kasım 2021 saat 15.00, 17 Kasım 2021 saat 10.30 ve 24 Kasım 2021 saat 13.00’te Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek. Sezon boyunca sahnelenmesi planlanan çocuk oyunun biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişelerinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.  SAMDOB gişeleri hafta içi ve Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. 
 

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Arşiv