Samsun - Amasya tren seferleri yeniden başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle ara verilen Samsun-Amasya ve Amasya-Havza Bölgesel trenlerinin yarın yeniden seferlerine başlayacağını açıkladı.

20 Haziran Pazartesi 2022, 16:18
Samsun - Amasya tren seferleri yeniden başlıyor
Abone Ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yazılı açıklamada, Samsun-Kalın Demiryolu Hattının iyileştirme projesi kapsamında tren trafiğine kapatıldığı anımsatıldı. Hattaki iyileştirmelerin tamamlandığı vurgulanan açıklamada, “TCDD Taşımacılık AŞ tarafından, yarın Samsun-Amasya ve Amasya-Havza arasında yeniden yolcu taşımacılığına başlanacak. 133 kilometre uzunluğunda olan Samsun-Amasya-Samsun arasında sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer, 47 kilometre uzunluğunda Amasya-Havza-Amasya arasında ise 6 sefer yapılacak” ifadeleri kullanıldı.
 
6 AYDA 5.3 MİLYONDAN FAZLA YOLCU BÖLGESEL TRENLERLE SEYAHAT ETTİ

Her iki hatta da 4 vagonlu 262 yolcu kapasiteli raybüslerin kullanılacağı ifade edilen açıklamada, “Raybüste, engelliler için 2 tekerlekli sandalye bölümü, engelli tuvaleti, klima ve ergonomik koltuklarla vatandaşlara konforlu yolculuk imkanı sağlanacak” denildi. Bölgesel trenlerle iki şehir arasındaki ulaşımın rahatlatıldığı aktarılan açıklamada, ilk altı aylık dönemde 5 milyon 301 binden fazla yolcunun bölgesel trenlerle seyahat ettiğini de kaydetti.
 

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Arşiv