Fuat Çapa'dan Gençlerbirliği maçı sonrası açıklama

Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, deplasmanda Gençlerbirliği ile oynadıkları maçın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

15 Şubat Salı 2022, 22:19
Fuat Çapa'dan Gençlerbirliği maçı sonrası açıklama
Abone Ol

Maçı değerlendiren Fuat Çapa, “Bugünkü karşılaşma, özellikle geçen hafta oynadığımız karşılaşma ile benzer bir maç oldu. Çünkü rakibimiz tamamen kendi sahasına çekilip, bizim yapmış olduğumuz hatalarla kontratağa çıkmaktı. Bunun için özellikle birinci bölgeden ikinci bölgeye geçerken pas hatası yapmamanız gerekiyor. Girmiş olduğunuz mücadeleleri doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Topu geriden alıp oyun kurmada iyiydik ama ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçtiğimiz kısımda çok gereksiz pas hatası yaptık. Buda rakibimizin istediği şekle döndü. Pas tarafımız düşüktü. Yediğimiz gol, kaptırdığımız bir topla oldu. Takımımızın göstermiş olduğu reaksiyon gayet olumluydu ve skoru 1-1'e getirdik. İkinci devre ön tarafta biraz daha hareketli olmamız gereken bir değişiklik düşündük. Ama özellikle o bölgede istediğimiz olmadı. Orta sahadaki oyuncularımızın birinci devreye nazaran biraz daha gidip rakibin orta saha oyuncularının içerisine gömülmesi, bu sefer uzun top oynamamıza neden oldu. Buda yine rakip takımın yerleşmiş savunması için her zaman bir avantajdır ve bunu da açıkçası doğru bir şekilde yapamadık. Kenarlardan zaman zaman Fofana ve Kayamba ile bireysel oyunu çözmeye çalıştık. Ondan sonraki süreçte ise, son pozisyonlarımızı veremedik” dedi.

Sezon sonunda takımın mutlaka ilk 6 içerisinde olacağını ifade eden Fuat Çapa, “Çok enteresan bir maç oldu. Oyun olarak geçen haftaki oyun çok çok iyiydi ama skor kötüydü. Bugün oyun istediğimiz ve beklediğimiz gibi değildi. Mücadele iyiydi. İki kere geriye düşmemize rağmen, tekrar beraberliği yakalamak bizim adımıza iyiydi. Hatta 3-2'yi yakalayabilirdik. Son dakikada kullanmış olduğumuz serbest vuruşta. Akabinde de yine bir kontraya yakalanarak 3-2'de kaybedebilirdik buda bir gerçek. Bu iki karşılaşmayı özellikle analiz ettiğimde şunu görüyorum. Bizim rakiplere karşı oynadığımız ilk haftalardaki şekil şuanda rakiplerimiz bize karşı oynamaya başladı. Bunu bir an önce öndeki hareketliliğimizle çözmemiz gerekiyor. Ön tarafta ve orta sahada olan oyuncularımızla bağlantıyı doğru kurmamız gerekiyor ki bunu da yapacağız. En ufak bir endişemiz yok. Yeni gelen oyuncularımızdan Kayamba bugün ilk defa 90 dakika oynadı ve bize katkı sağlayacağını çok net bir şekilde belli etti. Geldiğimizde hedef belliydi. İlk 6 için hedef belirlemiştik. Bu ilk 6 içerisinde mutlaka olacağız. Ama daha önce söylediğim gibi sıralama neresi olur bilmiyorum. Ama ilk 6 içerisinde olacağız. Bunu gerçekleştirmek için gereken çalışmalarımızı yapacağız. Bugüne kadar yaptığımız gibi sezon sonunda da inşallah, direk çıkacak pozisyonu alırız. Ama böyle olmasa da Play-Off'tan mutlaka Süper Lig'e çıkmak için mücadelemizi vereceğiz” diye konuştu.
 

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Arşiv